فرق روشنایی و نورپردازی در چیست؟

اصولاً عبارت روشنایی درجایی بکار می رود که استاندارد های اولیه برای دیدن و برخورد نکردن با اجسام مد نظر است.

برای رسیدن به این هدف جایابی چراغ ها با محاسبات مشخص می گردند و سایه ها کنترل می شوند. به عنوان مثال جاده ها نیازمند روشنایی خاصی هستند (حداقل برای رانندگی ایمن در شب) همچنین در یک دفترکار برای بدست آوردن حداکثر بازدهی بایست درخشندگی به میزان مشخصی محدود شود تا خیرگی برای کارکنان بوجود نیاید و بتوانند در محیطی مناسب مشغول به فعالیت شوند.

تعریف نورپردازی:

نورپردازی جنبه هنر و معماری نور می باشد. نورپردازی زمانی معنا دارد که از لحاظ روشنایی، حداقل ها رعایت شده باشد و در نورپردازی طراح قصد برجسته نمودن بخشی از صحنه را دارد. اینجاست که اکثر پارامترهای به کار رفته در این مبحث جنبه کیفی و زیبایی شناختی دارند.

تفاوت بین نورهای سفید گرم،سفید خنک و روشنایی روز چیست؟

چه دمای رنگی، مناسب کدام بخش از خانه است؟

امروزه در زمینه ی روشنایی طیف وسیعی از رگ ها پیش روی شما خواهد بود که از این طیق می توانید فضا و موقعیت های مختلف زندگی را ارتقاء بخشید. فضای مناسب را تنظیم کردو دکوراسیون اطراف خود را زنده نمایید.

محبوب ترین گزینه ها Day light- Cool white- Warm White هستند و این رنگ ها در مقیاس کلـوین اندازه گیری می شوند.

هرچه مقدار کلوین بیشتر باشد، نور سفیدتری ارائه می دهد.

در مورد تکنولوژی LED در چراغ های خودرو بیشتر بدانید..!

آیا دوران لامپ‌های پرتو افشان مورد استفاده در چراغ‌های بزرگ جلوی اتومبیل به پایان رسیده .

اما علاقه مندی به چنین پرتوها و یا منابع نوری که در اثر گرما پدید می‌آید، رو به پایان گذاشته است.

دیود‌های تولید کننده نور یا LED‌ها وعده نور بیشتر و مصرف انرژی کم‌تر و جلوگیری از اتلاف گرما و حرارت را داده‌اند. از این لامپ‌ها مدتی است در چراغ‌های عقب و راهنمای گروهی از اتومبیل‌های جدید استفاده می‌شود و تکنولوژی این سیستم روشنایی به گونه‌ای پیوسته در حال ارتقا کیفی و کمی بوده و طبق شواهد موجود می‌رود که ظرف چند سال آینده تکنولوژی غالب در صنعت روشنایی باشد.

Useful content

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]