Plant Growth Lamp

شركت ايران زنگ آمادگي دارد براي گلخانه هاي كوچك و صنعتي شما بهترين نور مصنوعي را ارائه نمايد ما امكان طراحي و ساخت محصول مناسب شرايط خاص گلخانه شما را هم داريم 

لامپ های مختلفی را می توانیم برای نور مصنوعی گیاهان استفاده کنیم. رایج ترین این لامپ ها را با هم بررسی میکنیم. لامپ متال هالید : لامپ های متال هالید با ایجاد یک نور روشن منابع نوری بسیار مناسبی هستند. این لامپ ها به یک بالاست نیاز دارند . معمولا از این لامپ ها برای مرحله رشد و از لامپ بخار سدیم برای مرحله گلدهی استفاده می کنند.

لامپ سدیم : لامپ های سدیمی که در نور مصنوعی برای گیاهان استفاده می شود، لامپ های سدیم فشار بالا هستند و نوری که تولید می کنند در طیف قرمز/ نارنجی قرار می گیرد و برای مرحله گلدهی مناسب است.

لامپ فلوئورسنت فشرده: معمولا از لامپ های کم مصرف برای رشد گیاهان آپارتمانی استفاده می شود و در مراحل تکثیر و رشد گیاه استفاده می شود. با اینکه کارایی و شدت نور آن ها به لامپ های گازی نمی رسد اما رنگ و طیف نور بهتری ارائه می دهند.

لامپ های ال ای دی : استفاده از لامپ های رشد گیاه ال ای دی که جدید ترین نوع لامپ ها در حوزه نور مصنوعی برای گیاهان هستند رو به گسترش است. اولین مزیت آن ها تولید کمتر گرما و سایز کوچکتر آن ها است علاوه بر این، این لامپ ها طول عمر بیشتری دارند و انرژی کمتری مصرف می کنند در عین حال که نور بیشتری تولید می کنند. صرفه اقتصادی بیشتری دارند و برای محیط زیست مناسب ترند.

فرق روشنایی و نورپردازی در چیست؟

اصولاً عبارت روشنایی درجایی بکار می رود که استاندارد های اولیه برای دیدن و برخورد نکردن با اجسام مد نظر است.

برای رسیدن به این هدف جایابی چراغ ها با محاسبات مشخص می گردند و سایه ها کنترل می شوند. به عنوان مثال جاده ها نیازمند روشنایی خاصی هستند (حداقل برای رانندگی ایمن در شب) همچنین در یک دفترکار برای بدست آوردن حداکثر بازدهی بایست درخشندگی به میزان مشخصی محدود شود تا خیرگی برای کارکنان بوجود نیاید و بتوانند در محیطی مناسب مشغول به فعالیت شوند.

تعریف نورپردازی:

نورپردازی جنبه هنر و معماری نور می باشد. نورپردازی زمانی معنا دارد که از لحاظ روشنایی، حداقل ها رعایت شده باشد و در نورپردازی طراح قصد برجسته نمودن بخشی از صحنه را دارد. اینجاست که اکثر پارامترهای به کار رفته در این مبحث جنبه کیفی و زیبایی شناختی دارند.

تفاوت بین نورهای سفید گرم،سفید خنک و روشنایی روز چیست؟

چه دمای رنگی، مناسب کدام بخش از خانه است؟

امروزه در زمینه ی روشنایی طیف وسیعی از رگ ها پیش روی شما خواهد بود که از این طیق می توانید فضا و موقعیت های مختلف زندگی را ارتقاء بخشید. فضای مناسب را تنظیم کردو دکوراسیون اطراف خود را زنده نمایید.

محبوب ترین گزینه ها Day light- Cool white- Warm White هستند و این رنگ ها در مقیاس کلـوین اندازه گیری می شوند.

هرچه مقدار کلوین بیشتر باشد، نور سفیدتری ارائه می دهد.

در مورد تکنولوژی LED در چراغ های خودرو بیشتر بدانید..!

آیا دوران لامپ‌های پرتو افشان مورد استفاده در چراغ‌های بزرگ جلوی اتومبیل به پایان رسیده .

اما علاقه مندی به چنین پرتوها و یا منابع نوری که در اثر گرما پدید می‌آید، رو به پایان گذاشته است.

دیود‌های تولید کننده نور یا LED‌ها وعده نور بیشتر و مصرف انرژی کم‌تر و جلوگیری از اتلاف گرما و حرارت را داده‌اند. از این لامپ‌ها مدتی است در چراغ‌های عقب و راهنمای گروهی از اتومبیل‌های جدید استفاده می‌شود و تکنولوژی این سیستم روشنایی به گونه‌ای پیوسته در حال ارتقا کیفی و کمی بوده و طبق شواهد موجود می‌رود که ظرف چند سال آینده تکنولوژی غالب در صنعت روشنایی باشد.

Useful content

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]